All Products
-
Lily on September 26, 2017Fab!! Great buy. Looks gorgeous and works seamlessly. Also easy mounting. -
Lucy Swope on August 12, 2017I ordered 3 of these lights (in pink, blue, and yellow), and I love them. They are lightweight, easy to install, and look great. -
Samantha on September 24, 2017This is cute! My son loves it. It does come with a remote and wall attachments items. It is very light as it is plastic.
Keywords [ waterproof 12v neon flex led strips ] match 117 Products.
Silica Gel 8W/M Silicone LED Neon Rope Light Flexible DC12V IP65
| Led Light Source: | SMD2835 |
|---|---|
| Product Name: | LED Flexible Neon Rope Lights |
| Material: | Silica Gel |
White Color LED Neon Strip Lights SMD2835 DC12V Flexible Neon Rope Lights For Decoration
| Item Type: | Neon Lights |
|---|---|
| Emitting Color: | White |
| Lamp Body Material: | Silica Gel |
5X12mm Flexible Silicone LED Neon Rope Light DC12V IP65 For DIY Indoor Outdoor Sign Letters
| Emitting Color: | Orange |
|---|---|
| Led Light Source: | SMD2835 |
| Product Name: | LED Flexible Neon Rope Lights |
LED 5v Switch Mode Power Supply , LED Neon Flex Light Smps Power Supply
| Packaging Details: | N.W; 0.303kg/unit, Box Size: 135*103*44mm; CTN size: 464*357*372mm, 63 pcs/CTN |
|---|---|
| Delivery Time: | 3-5 days |
| Payment Terms: | T/T, Paypal, Western Union |
Silicone LED Neon Flex Light -12 Volt Dot-Free Light LED Silicone Neon Tube Light 12V DC Silicone Ip67
| Material: | Silicone |
|---|---|
| Housing Color: | Milky White+ Red |
| Light Type: | SMD LED |
Silicone Led Neon Flex Light LED Neon Flex 12V Dot-Free Light LED Silicone Neon Flex 12V DC Silicone Ip67
| Material: | Silicone |
|---|---|
| Jacket Color: | Orange |
| Light Type: | SMD LED |
12V 16W SMD5050 Programmable Pixel LED Neon 1.6cm Cuttable
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Working Lifetime(hour): | 50000, |
| Working Temperature(℃): | -25 - 60 |
8mm White Ip67 Led Neon Tube Flexible Plug And Play
| Packing List: | 5 Meter 8*16mm Silica Gel Led Neon Flex Tube ,1 Set 5A Power Supply , 20pcs Transparent Mounting Track ,1pcs DC Female Head Line |
|---|---|
| UPDATED LED NEON ROPE LIGHTS: | 2.We Use Premium Epistar LED Chips, 120 LEDs/meter Structure To Achieve High Lumen, Super Brightness And Consistent Glowing While It Only Consumes 8w/meter. Our Strip Lights Has A Life Span Of 60,000 Hrs |
| DURABLE & EASY TO USE: | The IP66 Tubing Of The LED Lights Is Made Of Durable Food-grate Silicone Material UV & Flame Resistant. Transformer Included In Package, Just Plug And Play |
AC240V Waterproof Square Backboard Neon Bar Signs The Rose Logo No Fragile
| Material: | 8*12mm Silica Gel Led Neon Flex Tube & Acrylic Plate |
|---|---|
| Waterproof: | Yes |
| Cuttable: | Yes |
Cuttable Dimmable UV Resistant Led Neon Tube No Fragile French Fries Chips
| Material: | 8*16mm Silica Gel Led Neon Flex Tube & Acrylic Plate |
|---|---|
| Waterproof: | Yes |
| Cuttable: | Yes |

