All Products
-
Lily on September 26, 2017Fab!! Great buy. Looks gorgeous and works seamlessly. Also easy mounting. -
Lucy Swope on August 12, 2017I ordered 3 of these lights (in pink, blue, and yellow), and I love them. They are lightweight, easy to install, and look great. -
Samantha on September 24, 2017This is cute! My son loves it. It does come with a remote and wall attachments items. It is very light as it is plastic.
Keywords [ waterproof 12v neon flex led strips ] match 117 Products.
SMD 5050 RGB LED Neon Light Strip DC 12V Neon Flex Led Strips Waterproof
| Emitting Color: | RGB |
|---|---|
| Input Voltage(v): | 12V |
| Lamp Body Material: | Silica Gel |
Programmable CE 12v Neon Flex Led Strips 2 Year Warranty
| 12*20mm Pixel RGB: | RGB Neon Flex White Jacket,5 Meter/roll ,60 Led/meter,Cutting Distance 1.7cm/m ,Power 18w/m ,IP67 Waterproof,1 RGB Product Change Multiple Color Red /Blue /White /Yellow /Purple /Green /Orange |
|---|---|
| Flexible & RGB Waterproof: | Compared To Normal LED Strips, This Neon LED Light Strip Are More Flexible And You Could Easily Bend It For Shapes You Want. It Can Easily Adapt To Kinds Of Corner. Covered By Silicone Wrap, It's IP67 Waterproof And Suitable For Indoors And Outdoors Usage. |
| Packaging List: | 5 Meter/roll 12*20mm Pixel RGB Neon Flex, RGB Controller, Power Adapter, Aluminum Track |
Cuttable 12V Neon Flex LED SMD2835 neon lED flexible strip light IP65 Waterproof
| Material: | Silica Gel |
|---|---|
| Color: | Ice Blue |
| Item Type: | Neon Lights |
12v Pixel Dmx Neon Flex Led Strip Dream Color 7 Solid Color Bar Lighting
| 12*20mm Pixel RGB: | RGB Neon Flex White Jacket,1~10 Meter/roll ,60 Led/meter,Cutting Distance 1.7cm/m ,Power 18w/m ,IP67 Waterproof,1 RGB Product Change Multiple Color Red /Blue /White /Yellow /Purple /Green /Orange |
|---|---|
| Flexible & RGB Waterproof: | Compared To Normal LED Strips, This Neon LED Light Strip Are More Flexible And You Could Easily Bend It For Shapes You Want. It Can Easily Adapt To Kinds Of Corner. Covered By Silicone Wrap, It's IP67 Waterproof And Suitable For Indoors And Outdoors Usage. |
| Packaging List: | 1~10 Meter/roll 12*20mm Pixel RGB Neon Flex, RGB Controller, Power Adapter, Aluminum Track |
12VDC Cuttable Silica Gel Neon Flex LED Strip Flexible Waterproof SMD2835
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Item Type: | Neon Lights |
| Lamp Body Material: | Silica Gel |
DIY Signs Letters Flexible Neon Light Strip 12V DC 120 SMD2835 LEDs Waterproof
| Item Type: | Neon Lights |
|---|---|
| Input Voltage(v): | 12V |
| Ip Rating: | IP65/IP67 |
SMD2835 LEDs Waterproof Flexible LED Neon Light 12V Power Supply For Indoors Outdoors
| Emitting Color: | Red |
|---|---|
| Working Lifetime(hour): | 50000 |
| Led Light Source: | 2835 SMD LED |
1cm Cutting IP65 LED Neon Rope Light 12V Flexible Silica Gel Pink Rope Light
| Item Type: | Neon Lights |
|---|---|
| Working Lifetime(hour): | 50000 |
| Led Light Source: | SMD2835 |
PWM Controller IP65 10W/M SMD5050 10M LED Neon Flex Rope
| Material: | Silicone Gel |
|---|---|
| Cut Length: | 5cm |
| Color: | RGB Multi-color |
12V SMD2835 Flex Led Neon Rope Cut Length 1cm 2 Year Warranty
| Item Type: | Neon Lights |
|---|---|
| Emitting Color: | Blue |
| Input Voltage(v): | 12V |

