All Products
-
Lily on September 26, 2017Fab!! Great buy. Looks gorgeous and works seamlessly. Also easy mounting. -
Lucy Swope on August 12, 2017I ordered 3 of these lights (in pink, blue, and yellow), and I love them. They are lightweight, easy to install, and look great. -
Samantha on September 24, 2017This is cute! My son loves it. It does come with a remote and wall attachments items. It is very light as it is plastic.
Keywords [ custom made neon signs ] match 316 Products.
6*12mm LED Neon Flex Strip Flexible Silicone Material for B2B
| Lifespan: | 50,000 Hours |
|---|---|
| Color Temperature: | 2700K-6500K |
| Material: | Flexible PVC |
Long-lasting 12V DC LED Neon Flex Strip with 120° Beam Angle and 50000 Hours Lifespan
| Product Name: | LED Neon Flex Strip |
|---|---|
| Working Temperature: | -20°C~+50°C |
| Cutting Unit: | 100mm |
Progra Color Chasing Magic Digital Rgb Addressable LED Pixel Neon Flex DMX512 Programmable LED Neon Rope Light
| Material: | Silicone |
|---|---|
| Housing Color: | Milky White |
| Light Type: | SMD LED 5050 |
Waterproof Flexible LED Rope Light 12VDC Silica Gel LED Tube Light Blue Color
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Item Type: | Neon Lights |
| Emitting Color: | Blue |
AC/DC ADAPTER power supply conforms to UL Std FCC input 100-240V UK Plug
| Material:: | Plastic |
|---|---|
| Input Voltage:: | 100-240v~0.8A Max 50/60Hz |
| Application:: | Used For Led Neon Light |
Durable Waterproof Led Strip Connector , Mini / Middle Led Strip Light Connectors
| Approval: | CE |
|---|---|
| Brand: | Vasten |
| Application: | Led Strip Light |

