All Products
-
Lily on September 26, 2017Fab!! Great buy. Looks gorgeous and works seamlessly. Also easy mounting. -
Lucy Swope on August 12, 2017I ordered 3 of these lights (in pink, blue, and yellow), and I love them. They are lightweight, easy to install, and look great. -
Samantha on September 24, 2017This is cute! My son loves it. It does come with a remote and wall attachments items. It is very light as it is plastic.
Keywords [ custom made neon signs ] match 316 Products.
2.5cm Cutting IP67 LED Neon Rope Light 12V No Fragile Flexible Led Rope Light
| Material: | Silica Gel |
|---|---|
| Waterproof: | Yes |
| Cuttable: | 2.5cm Cutting Distance |
8mm 12v Flexible Led Neon Tube Light Hoses Ip67 Decoration
| Packing List: | 5 Meter 8*16mm Pink Silica Gel Led Neon Flex Tube ,1 Set 5A Power Supply , 20pcs Transparent Mounting Track ,1pcs DC Female Head Line |
|---|---|
| UPDATED LED NEON ROPE LIGHTS: | We Use Premium Epistar LED Chips, 120 LEDs/meter Structure To Achieve High Lumen, Super Brightness And Consistent Glowing While It Only Consumes 8w/meter. Our Strip Lights Has A Life Span Of 60,000 Hrs |
| DURABLE & EASY TO USE: | The IP66 Tubing Of The LED Lights Is Made Of Durable Food-grate Silicone Material UV & Flame Resistant. Transformer Included In Package, Just Plug And Play |
Coofeeshop neon sign custom size for coffe business street shopping center
| Material: | Silicone+ Acrylic |
|---|---|
| Color: | Red+ Blue |
| Working Voltage: | 12V DC |
Purple OEM Led Neon Tube Light Flex Rope 2.5cm Cutting Distance For Bar Home Lighting
| Packing List: | 5 Meter 8*16mm Purple Silica Gel Led Neon Flex Tube ,1 Set 5A Power Supply , 20pcs Transparent Mounting Track ,1pcs DC Female Head Line |
|---|---|
| UPDATED LED NEON ROPE LIGHTS: | We Use Premium Epistar LED Chips, 120 LEDs/meter Structure To Achieve High Lumen, Super Brightness And Consistent Glowing While It Only Consumes 8w/meter. Our Strip Lights Has A Life Span Of 60,000 Hrs |
| DURABLE & EASY TO USE: | The IP66 Tubing Of The LED Lights Is Made Of Durable Food-grate Silicone Material UV & Flame Resistant. Transformer Included In Package, Just Plug And Play |
5X12mm Flexible Silicone LED Neon Rope Light DC12V IP65 For DIY Indoor Outdoor Sign Letters
| Emitting Color: | Orange |
|---|---|
| Led Light Source: | SMD2835 |
| Product Name: | LED Flexible Neon Rope Lights |
Blue 5 Meter Ip66 Led Neon Tube Light CE List
| Packing List: | 5 Meter 8*16mm Purple Silica Gel Led Neon Flex Tube ,1 Set 5A Power Supply , 20pcs Transparent Mounting Track ,1pcs DC Female Head Line |
|---|---|
| UPDATED LED NEON ROPE LIGHTS: | We Use Premium Epistar LED Chips, 120 LEDs/meter Structure To Achieve High Lumen, Super Brightness And Consistent Glowing While It Only Consumes 8w/meter. Our Strip Lights Has A Life Span Of 60,000 Hrs |
| DURABLE & EASY TO USE: | The IP66 Tubing Of The LED Lights Is Made Of Durable Food-grate Silicone Material UV & Flame Resistant. Transformer Included In Package, Just Plug And Play |
Silica Gel 8W/M Silicone LED Neon Rope Light Flexible DC12V IP65
| Led Light Source: | SMD2835 |
|---|---|
| Product Name: | LED Flexible Neon Rope Lights |
| Material: | Silica Gel |
12*20mm dream Color LED Neon Flex Strip Programmable LED Neon Lights
| Ip Rating: | IP65/66/67/68 |
|---|---|
| Working Lifetime(hour): | 50000,35000,14000,100000 |
| Working Temperature(℃): | -25 - 60 |
Programmable CE 12v Neon Flex Led Strips 2 Year Warranty
| 12*20mm Pixel RGB: | RGB Neon Flex White Jacket,5 Meter/roll ,60 Led/meter,Cutting Distance 1.7cm/m ,Power 18w/m ,IP67 Waterproof,1 RGB Product Change Multiple Color Red /Blue /White /Yellow /Purple /Green /Orange |
|---|---|
| Flexible & RGB Waterproof: | Compared To Normal LED Strips, This Neon LED Light Strip Are More Flexible And You Could Easily Bend It For Shapes You Want. It Can Easily Adapt To Kinds Of Corner. Covered By Silicone Wrap, It's IP67 Waterproof And Suitable For Indoors And Outdoors Usage. |
| Packaging List: | 5 Meter/roll 12*20mm Pixel RGB Neon Flex, RGB Controller, Power Adapter, Aluminum Track |
2.5cm 12VDC Cuttable LED Neon Tube IP67 Lake Blue Silicone
| Material: | Lake Blue Silicone |
|---|---|
| Waterproof: | Yes |
| Cuttable: | 2.5cm Cutting Distance |

