All Products
-
Lily on September 26, 2017Fab!! Great buy. Looks gorgeous and works seamlessly. Also easy mounting. -
Lucy Swope on August 12, 2017I ordered 3 of these lights (in pink, blue, and yellow), and I love them. They are lightweight, easy to install, and look great. -
Samantha on September 24, 2017This is cute! My son loves it. It does come with a remote and wall attachments items. It is very light as it is plastic.
DC12V Led Neon Flex Light SMD2835 Cut Length 1cm, Silicone Tube Jacket Neon Flex
| Input Voltage(v): | 12V |
|---|---|
| Lamp Body Material: | Silicone |
| Working Lifetime(hour): | 50000 |
Silicone Tube LED Neon Flex Rope LEDs 12V Waterproof Cut Length 1cm
| Item Type: | Neon Lights |
|---|---|
| Input Voltage(v): | 12V |
| Ip Rating: | IP65 /IP68 |
No Fragile Custom Neon Signs for Easy Installation Customise Neon Lights Sign for business
| Emitting Color: | RGB,Changeable |
|---|---|
| Installation Method: | Plug-in Or Hardwired |
| Voltage: | 12V |
12V DC LED Neon Flex Strip Side Bendable Top view LED Neon Flex Light 8mm wide body
| Power Consumption: | 7W/M |
|---|---|
| Cutting Unit: | 100mm |
| LED Type: | SMD 2835 |
Long-lasting 12V DC LED Neon Flex Strip with 120° Beam Angle and 50000 Hours Lifespan
| Product Name: | LED Neon Flex Strip |
|---|---|
| Working Temperature: | -20°C~+50°C |
| Cutting Unit: | 100mm |
100LEDs/M Silicone LED neon Tube Cut Length 1cm Suitable for -20°C- 50°C Environments
| LED Quantity: | 100LEDs/M |
|---|---|
| LED Type: | SMD 2835 |
| Cutting Unit: | 100mm |
12V DC LED Neon Flex Light 120° Any Bend,Cut 1cm Unit
| LED Type: | SMD 2835 |
|---|---|
| Beam Angle: | 120° |
| Voltage: | 12V DC |
LED Neon Flex Strip, Long Lasting & Low Maintenance
| Material: | Flexible PVC |
|---|---|
| Power Consumption: | 7W/M |
| Lifespan: | 50,000 Hours |
3 Years Warranty Flexible Silicone Neon Strip Light 12V Input, 10mm Cutting Unit
| Material: | Flexible PVC |
|---|---|
| Working Temperature: | -20°C~+50°C |
| Power Consumption: | 7W/M |

